У Чорнобильській зоні відчуження розпочався сезон цвітіння вічнозеленого чагарника під назвою багно болотний. Його ще називають багун запашний, болотна одурь і болотник.
Про це розповіла прес-служба заповідника на його сторінці в Facebook.
Чорнобильські кущики не варто плутати з тим багно, який поширений на Далекому Сході. Рослини доводяться один одному рідними, проте мають різне будова. Далекосхідний житель в сезон цвітіння покривається великими рожевими квітами і по-науці називається рододендрон даурський.
Загалом, багно буває декількох видів. Але в Україні зустрічається тільки один - саме болотний. Цвіте він у травні-червні. Його запах - різкий і дурманний - можна відчути здалеку.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
У народі цю рослину давно відомо як лікувальний. Але головне з них не переборщити, тому що воно має отруйні властивості.
Квіти багна виділяють нектар, тому їх люблять відвідувати бджоли. Вироблений ними з такого нектару мед відрізняється легкими наркотичними властивостями і людина від нього може навіть трохи сп'яніти. Хоча такий мед дуже важко знайти.
В лісовій екосистемі бруд виконує роль лікаря. Там, де поширена ця рослина, дерева (особливо соснові) рідко вражають шкідливі комахи. Галявини, на яких росте багато різних трав і чагарників, включаючи бруд, - приклад саморегулювальної системи, що дозволяє лісі розвиватися у всьому його біорізноманіття.
Багно звичайне являє собою вічнозелений, слабогіллястий чагарник із сильним запахом, заввишки 20-125 см. Молоді пагони з густим рудим опушенням; листя шкірясте, зимуюче, лінійно-довгасте; квітки сніжно-білі, зібрані парасольками на кінцях гілок; плоди - довгасто-овальні, залізисто-опушені коробочки. Пагони багна містять ефірну олію, основним компонентом якого є ледол і палюстрол. Знайдено також арбутин, дубильні речовини, флавоноїди.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, Чорнобильська зона скинула окови карантину та чекає на туристів - коли та як відновляться екскурсії.
Як повідомляв портал Знай.ua, рівно 34 роки тому сталася страшна аварія на Чорнобильській АЕС.
Також Знай.ua писав, у Києві вшанували пам'ять загиблих та постраждалих під час Чорнобильської трагедії 1986 року.