Генеральний директор Директорату розвитку соцпослуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики Руслан Ковбаса розповів про захист дітей та підтримки сімей в умовах пандемії Covid-19. Вебінар у прямій трансляції з'явився на офіційній сторінці Міністерства в Facebook.

Ковбаса розповів, що змінюється порядок надання житла дітям-сиротам. Зокрема, вони можуть протягом року обрати житло на зібрані кошти не тільки на тій території, де народилися, але і по всій території України.

Крім того, директор пояснив, що буде абсолютно новий облік дітей, які потребують житло. Раніше район подавав на купівлю житла або кількість дітей, які потребують купівлі і діти при досягненні 23 років втрачали можливість отримати житло за рахунок субвенції. Підготовлений проект закону, згідно з яким відповідальність за цих дітей буде нести місцева влада і держава.

Питання захисту дітей у складних життєвих обставинах, вилучені з сімей, дітей, яких розлучили з батьками є на даний момент актуальним.

"Дитині потрібна любов, турбота, увага, щоденні турботи конкретного дорослої людини, належний рівень захисту, безпечні умови проживання, кожній дитині це потрібно. Патронатна сім'я приходить на допомогу, коли дитині в його родині йдеться про порушення його прав, небезпека і умови, в яких батьки не можуть забезпечити виконання прав дитини", - говорить фахівець.

Популярні новини зараз

Не просто оновити дані у ТЦК: чоловіків попередили, що буде потім

Поміняють та відремонтують: киянам зробили важливе оголошення

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається"

Показати ще

Зараз намагаються впровадити послугу патронату і назвали два принципи, яких дотримуються. Принцип доцільності – в центрі уваги право дитини на виховання та проживання в сім'ї і вилучення дитини має бути крайнім випадком і мінімізовано.

Принцип необхідності акцентує увагу на те, що в основу будь-яких наших дій і рішень повинні бути покладені індивідуальні потреби конкретної дитини, особливості ситуації, доцільність прийняття того чи іншого рішення.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, у Мінсоцполітики назвали суми одноразової допомоги українцям.

Як повідомляв Знай. ua, що приготували Мінсоцполітики і МВФ для українців.

Також Знай. ua писав, що у Мінсоцполітики представили "план порятунку" дітей.