Унікальне й потужне за своєю силою сонячне затемнення приваблює не тільки вчених, наукових дослідників, а й звичайних людей. Вони готові їхати на край світу, аби побачити, як земля білим днем занурюються у темряву. Дізнайтеся: коли затемнення відбудеться у 2020 році? І де можна буде побачити найближче з них? Читайте цікаві очевидності про затемнення.

Найцікавіші факти про затемнення

Тимчасове місячне й сонячне затемнення небесного тіла входять до числа астрономічних обставин, коли одне небесне світило заступає світлові випромінювання іншого. У цій статті мова піде саме про це. Адже земна поверхня - це те місце, звідки можна споглядати дане явище.

Але, перш ніж розкривати усі цікаві факти, нагадаємо читачам, коли ж відбулося найбільш тривале затемнення у цьому сторіччі. Ця подія мала місце 11 років тому, 22.07.2009 року. За тривалістю становила 6 хв. 29 сек. Найкраще за цим явищем можна було спостерігати у Бутані, Індії, Китаї та Непалі.

Ще один цікавий факт: швидкість тіні від Місяця під час затемнення при русі становить до 2 тис. м/сек. по земній поверхні. Ті, хто спостерігають за затемненням, можуть побачити на краю диска небесного світила наче промінчики й своєрідні утворення.

Усе це не просто так. Перш, ніж сховатися за єдиним природним супутником Землі, промені Сонця проходять буквально паралельно місячної поверхні. Вони відображаються й затримуються на її нерівностях - гірській поверхні та кратерах.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

Така особливість вражає найчастіше романтиків і людей закоханих. Вони користуються цим із метою пропозиції руки та серця, тому що у цей час небесні види вражають. Здається, що на небосхилі ніби обручка.

Незвичайні види явища обумовлюються дивним збігом. Цікаво, що діаметр єдиної зірки Сонячної системи, тобто Сонця, у чотириста разів більше за місячний діаметр. Але й це ще не все. Адже дистанція при цьому до нього у чотириста разів більша, ніж до Місяця.

Найбільш давні згадки щодо того, коли ж відбувалися сонячні затемнення у минулому, сягають 1050 до н.е. Ця інформація надана стародавніми китайськими джерелами. А сучасні дослідження свідчать про те, що за 3 тис. років тривалість доби зросла на 0,047 сек.

Сонячне затемнення 2020: коли та де дивитися в Україні, pexels.com

Давайте згадаємо основні астрономічні технічні моменти. Дізнайтеся: чим відрізняються місячне та сонячне затемнення? Чому за типом виділяють повне, кільцеподібне, приватне та гібридне затемнення? Читайте усе найцікавіше про це прямо зараз.

Типи затемнень, різниця між ними

Головна відмінність затемнень (місячні/сонячні) у тому, що перше можна побачити, перебуваючи у будь-якій точці земної півкулі, зверненої до Місяця. А ось за сонячним потрібно «поганятися».

Багато астрономів кидають усе та їдуть ледь не на край світу, щоб поспостерігати за цією унікальною подією. Для цієї мети навіть споряджають цілі експедиції. Любителі сонячних затемнень у гонитві за ними настільки азартні, що не бояться годинних змін поясів і подолання тисяч кілометрів.

Сонячне затемнення 2020: коли та де дивитися в Україні, pexels.com

Сьогодні, в умовах карантину, ми запропонуємо вам стати «сонячними глядачами» віртуально. Пропонуємо подивитися сонячне затемнення онлайн. Коли ж будемо його спостерігати в Україні та в усьому світі, розкажемо трішки згодом. А поки познайомимо читача із типами затемнень.

  • Повне має місце, коли темний силует місячного небесного світила повністю приховує сонячне світло.
  • Приватне відбувається, коли обидва небесних світила не перебувають у точному збігу. А Місяць лише частково затуляє Сонце.
  • Гібридне, коли у залежності від місцезнаходження людини можна спостерігати за повним або кільцеподібним затемненням.
  • Кільцеподібне, коли Місяць закриває Сонце повністю. Однак залишається тоненький краєчок, крізь який пробиваються промені Сонця. У цей час обидва небесних світила збігаються із Землею. Однак видимий місячний розмір менший, ніж сонячний. Зважаючи на це, денне небесне світило виглядає як досить яскраве кільце, що оточує темний місячний диск.

Сонячне затемнення у світі, червень 2020

Саме у червні 2020 року очікується кільцеподібне явище. Саме воно є найцікавішим і найважливішим. Кільцеподібним може бути тільки затемнення Сонця, але не Місяця.

Сонячне затемнення 2020: коли та де дивитися в Україні, pexels.com

Місячне має місце лише, коли на нього падає земна тінь, яка більша за місячну. Із огляду на це, земна тінь покриває всю місячну поверхню або частину її. Ось чому місячне астрономічне явище не може бути кільцеподібним.

У 2020-му році унікальне кільцеподібне явище відбудеться 21-го числа першого літнього місяця. Найкраще його можна буде споглядати на африканських та азіатських територіях. Максимальна фаза цікавої події спостерігатиметься у північній частині індійського штату Уттаракханд.

Тривалість за максимумому складе менше хвилини - лише 38 сек. Так, за шириною «кільце» незначне. У цьому році смугу кільцеподібної фази затемнення ми зможемо спостерігати у Африці о 4 ранку 47 хв. 45 сек. (місцевий час - із зсувом на годину пізніше).

Потім затемнення накриє північно-східну зону. Його зможуть побачити конголезці, суданці, ефіопи, еритрейці.

Згодом затемнення варто спостерігати у південній зоні акваторії Червоного моря. Унікальне астрономічне явище «пройде» Азією. За ним зможуть «стежити» єменці, аравійці, оманці. Далі - акваторією Оманської затоки у бік Пакистану та на північ Індії, де напрямок зміниться на схід.

Сонячне затемнення 2020: коли та де дивитися в Україні, pexels.com

У цей момент і настане найбільша фаза затемнення. Це відбудеться на індійсько-китайському кордоні о 6 год. 39 хв. 59 сек. Фаза завершиться о 8 год. 32 хв. 17 сек., пройшовши через Китай до акваторію Тихого океану.

Сонячне затемнення в Україні 21 червня 2020 року

На території колишнього Радянського Союзу сонячне затемнення буде видно найкраще у південній частині Таджикистану. В українській столиці це унікальне астрономічне явище матиме місце о 8 год. ранку 29 хв. Максимум - о 8 год. ранку 51 хв. Закінчиться явище близько 9 год. ранку 14 хв.

В Україні затемнення повністю видно не буде. Воно буде більше напівтіньовим, а не кільцевим. Найкраще спостерігатиметься на Донецькому регіоні. Однак бажаючим побачити кільцеве сонячне затемнення не варто засмучуватися. Вони зможуть його побачити у прямому ефірі віртуально на каналі YouTube.

Цікаво, що це кільцеподібне сонячне затемнення дублює явище 18-річної давнини. Адже саме тоді 10.06.2002 року мала місце така ж астрономічна ситуація. І спостерігалася найкраще у районі Тихого океану. А ось наступне повторення гряде через 17 років, 13.07.2037 р.

Червень, 21-ше число - також день літнього сонцестояння. Астрологи вважають, що такий збіг із затемненням має позитивно вплинути на майбутнє життя. Однак сам день, згідно із астрологічними прогнозами, передбачається поганий.

Можливі сварки, непорозуміння. Багато людей можуть бути нервовими. Тож не починайте у цей день якісь справи, не приймайте важливі рішення. Відкладіть поїздки, плани та все інше на потім. А ось після 21-го червня - саме час почати надважливі події у вашому житті.

Врахуйте, що сонячне затемнення не можна спостерігати неозброєним оком. Беззахисне спостереження загрожує опіком очної сітківки. Адже інфрачервоні та ультрафіолетові хвилі негативно впливають на наші очі.

Астрологи кажуть про те, що після сонячного затемнення життя усього людства повинно змінитися у кращий бік. Деякі люди, щоб поліпшити життя, навіть намагаються провести різноманітні ритуали.

Утім, це робити не обов'язково. Головне - подумки налаштувати себе на позитив. Уявляйте, що ви здорові, багаті та успішні. Бажаємо, щоб усе так і сталося! Енергії, оптимізму й позитиву!

Фото

Сонячне затемнення 2020: коли та де дивитися в Україні, pexels.com

Сонячне затемнення 2020: коли та де дивитися в Україні, pexels.com

Сонячне затемнення 2020: коли та де дивитися в Україні, pexels.com

Сонячне затемнення 2020: коли та де дивитися в Україні, pexels.com

Сонячне затемнення 2020: коли та де дивитися в Україні, pexels.com

Сонячне затемнення 2020: коли та де дивитися в Україні, pexels.com

Відео