В Україні запровадили поетапне введення в дію закону, який спрямований на встановлення дієвих запобіжників щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок.

Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації.

"В Україні запровадили поетапне введення в дію Закону України № 340-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству" прийнятого 5 грудня 2019 року, що спрямований на запровадження низки антирейдерських заходів та встановлення дієвих запобіжників щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, відзначається, що нововведення в законодавстві стосуються поновлення договору оренди землі:

  • умова про поновлення договору має бути передбачена самим договором;
  • забороняється вказувати таку умову в договорах, що стосуються оренди земель комунальної та державної власності, крім випадків, якщо на таких земельних ділянках розташовані будівлі або споруди, що перебувають у власності користувача або набувача права користування земельною ділянкою;
  • поновити договір оренди за мовчазною згодою можливо лише у разі наявності такої можливості в договорі оренди землі (при цьому укладати додаткову угоду більше не треба, пролонгація відбуватиметься автоматично);
  • скористатись своїм право на відмову у поновленні договору оренди землі, може кожна із сторін, звернувшись до державного реєстратора не пізніше, ніж за місяць до закінчення такого договору;
  • нові положення не поширюватимуться на договори, укладені або змінені до набрання чинності Закону.

Продаж землі, Уніан

Популярні новини зараз

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

"Відповідно до статті 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» врегульовані відносини щодо державної реєстрації права оренди (поновлення) на земельну ділянку. За таких умов, у разі наявності ознаки пролонгації в державному реєстрі прав, коли настане дата закінчення строку дії договору програмні засоби ведення цього реєстру автоматично продовжать строк дії такого речового права. Тобто, без необхідності звернення жодної зі сторін правочину та без необхідності вчинення будь-яких дій зі сторони державного реєстратора", — йдеться в повідомлені.

До слова, відомості про речові права на земельну ділянку, похідні від права власності, що набуваються на підставі договору за умови його поновлення, містяться в державному реєстрі прав з дня державної реєстрації набуття речового права.

Продаж землі, фото freepik

"У разі подання стороною договору заяви про виключення з державного реєстру прав відомостей про поновлення договору державний реєстратор виключає такі відомості з державного реєстру прав і після закінчення строку дії договору державна реєстрація речового права, похідного від права власності, припиняється за допомогою програмних засобів ведення державного реєстру прав", — пояснюють експерти.

Звернемо увагу, що заява про державну реєстрацію припинення речового права на земельну ділянку, похідного від права власності, незалежно від наявності чи відсутності відомостей про поновлення договору може бути подана в будь-який час до припинення такого права.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, Земля за 500 гривень: українці масово "продають" свої права

Як повідомляв Знай.uа, українців змусять носити одяг зі світловідбивачами – деталі нового закону.

Знай.uа писав, вкрав - п'ять років в'язниці. В Україні набув чинності новий закон.