Сьогодні багато фінустанов пропонує українцям мікрокредити та так звані безвідсоткові кредити. Але чи дійсно така угода вигідна для людей?
Про підводні камені, які можуть бути в таких угодах, розповіли в Національному банку україни та попередили про приховану небезпеку.
Українцям потрібно розуміти, що фінустанови не роздають кошти просто так і бути дуже обережними з кредитами "під 0%", зазначають в НБУ.
"Нудна, але життєво важлива порада: уважно читайте договори та перевіряйте всі умови кредиту", - радять спеціалісит.
За словами фахівців, в договорах можуть бути приховані пункти, які дозволяють кредитним організаціям збільшувати кредитну ставку, а також нараховувати величезні штрафи чи пеню.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Особливу увагу варто звертати на угоди, в яких зазначено, що позику видають під нуль відсотків.
Насправді часто буває так, що є лише пільговий період, протягом якого не нараховують відсоток. Зазвичай він становить в середньому тиждень, а після цього починають нараховувати величезні відсотки і борг швидко зростає.
Як повідомила начальник управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга Лобайчук, в Нацбанк часто звертаються клієнти, які розповідали про ставку річних в розмірі 1 702% річних.
"Фішка кредитів" під 0% "- ця ставка може діяти тільки тиждень. А після цього включаються штрафи, пеня, комісії та додаткові відсотки. Є складність. Людина самостійно підписує договір з такими умовами. Захистити права в такому випадку складно. Допомогти може тільки суд", - зазначила Лобайчук.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, раніше ми розповідали про онлайн кредити: що це за послуга і що важливо знати перед оформленням
Як повідомляв портал Знай.ua, в Україні рекордно впав попит на кредити - чому це відбувається і що буде з економікою
Також Знай.ua писав про недоліки мікропозик. Часто при взятті мікропозик борг росте по 2% в день. Саме тому фінансові експерти рекомендують брати позики на невеликий проміжок часу і при першій же можливості закривати його