Пленарне засідання Верховної Ради, що відбулося 16 липня, видалося по-справжньому гарячим. Окрім затвердження нового "виборчого" Закону, одними з резонансних подій стало призначення нових голів Нацбанку і Антимонопольного комітету України. Однак, обрані кандидатури на ці посади викликали відверте "Проти" не тільки у чималої кількості нардепів. Двократний "карт-бланш" прокоментував і військовий прокурор України 2014 – 2019 рр, генерал-полковник юстиції запасу, кандидат юридичних наук Анатолій Матіос.
Для підсилення дипломатичних здібностей та перевтілення на "гільйотину" – обмаль часу
За словами військового прокурора України 2014 – 2019 рр, ці призначення ватро називати не інакше, як "карт-бланш", виданий пану Шевченко та пані Піщанській Президентом і Парламентом.
"Ці дві посади мають надстратегічне значення для нашої економіки, як і у будь-якої країни. Для стабільності і прогнозованості державної монетарної політики, відсутності олігархічної монополії у різних сегментах економіки – тобто для наших з вами кишень. Коли очільниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва закликає нашу владу не втручатися у діяльність НБУ, то їй треба лагідно, але наполегливо закликати – не варто МВФ поза край втручатися у діяльність НБУ. Ми можемо співпрацювати, поважаючи незалежність один одного, без ініціювання, наприклад, обшуків чиїхось домівок", – зазначає Анатолій Матіос.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Як відзначив генерал-полковник юстиції запасу, обом з них треба подолати низку як особистих "удосконалень", так і спланувати гігантський пласт роботи – і часу на це фактично обмаль.
"Якщо пану Шевченко треба підсилити свої переговорно-дипломатичні здібності не тільки з МВФ, то пані Піщанській доведеться стати, якщо не "сокирою", то "секатором" та "гільйотиною" тотальним монополіям декількох українських фінансово-промислових груп та групочок точно. І час пішов – його обмаль! Подивимось, що станеться з цими двома карт-бланшами, які гарант наших прав і свобод видав нині руками українських – не завжди і не всіх притомних – парламентарів", – наголошує Анатолій Матіос.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.