Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №2695 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху". Його офіційною метою є посилити відповідальність водіїв, але разом з тим він значно розширює повноваження поліції.
Джерело: документи, розміщені на офіційному порталі Верховної Ради України.
По-перше, новий закон посилює відповідальності за водіння у стані алкогольного сп'яніння.
Новий законопроект не підвищує штрафи за водіння в нетверезому вигляді, але пропонує карати порушників ще й адмінарештом на 10-15 діб, а також позбавленням прав на термін від 3 до 10 років. Таке покарання передбачено за повторне порушення протягом року.
По-друге, запроваджується нова сітка штрафів. Перевищення швидкості більше ніж на 50 кілометрів на годину, згідно із законопроектом, "подорожчає" - причому дуже суттєво, майже в сім разів: з 510 гривень до 3400.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
По-третє, в законопроекті розширюються права поліціянтів. Вони матимуть право зупиняти машини і перевіряти водіїв без причини - в рамках "профілактичної перевірки".
Після зупинки правоохоронці можуть перевірити документи, автомобіль і стан водія - наприклад, вимагати здати алкотест. Відмова тягне штраф в 10 200 гривень і позбавлення прав на рік.
За побоюванням експертів, на практиці ця норма буде означати повернення поліцейських "засідок" на водіїв "у кущах з радарами". Іншою проблемою є те, що тепер правоохоронці зможуть зупиняти машини без причин і понятих.
Наразі законодавство України визначає виключний перелік підстав для зупинки автомобіля.
Нагадаємо, листи автофіксації порушень ПДР відправляються колишнім власникам – як не платити штраф за іншого.
Як повідомляв портал Знай.uа, українським водіям запропонували альтернативу відеофіксації порушень ПДР.
Також портал Знай.uа писав, що в Європі виписаний найбільший у світі штраф за перевищення швидкості – покатався на мільйон.