Під Запоріжжям археологи натрапили на місце поховання скіфів, які жили в 4 столітті до нашої ери, та знайшли низку артефактів.
Про це стало відомо з Facebook-сторінки самих дослідників.
Як відзначається, проводилися розкопки на Мамай-Горі, яка розташовується поруч із селищем Велика Знам’янка. Відтак, всього за два тижні археологам вдалося дослідити 9 комплексів, де й відкопали низку артефактів.
"За 12 днів роботи ми вже встигли дослідити 9 комплексів, серед яких сім культових скіфських ям (IV ст. до н. е.), в яких ми знайшли: горщик з рідкісним декором; фрагменти жаровні; фрагменти вінчика великої корчаги, орнаментованої пальцевими защепами; курант; кістки великої та малої рогатої худоби, уламок щелепи хижої тварини", - йдеться в повідомленні.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Також археологи знайшли ногайське поховання з нетиповим орієнтуванням поховання для цих кочівників.
Нагадаємо, що залишки скіфського воїна, які були знайдені в кургані Сариг-Булун ще 1988 року, виявилися жіночими. Тоді поховане тіло було розміщено в колоді, що сприяло природній муміфікації, разом зі зброєю. А відтак, археологи дійшли висновку, що поховання датується VII століттям до н. е., тобто раннім скіфським періодом, і людські рештки - чоловічі.
Щоправда, як виявилось, весь цей час, в кургані молодим скіфським воїном була дівчина. Це перша подібна знахідка на території Сибіру.
Як повідомляв портал Знай.uа Світ побачив золоте вбрання монгольської принцеси XIII століття Вчені вивчили вбрання монгольської принцеси
Також портал Знай.uа писав, що В Італії під виноградниками відкопали римський скарб, який зводить з розуму – "Таке збиває з пантелику!"