Сенсаційну знахідку, яка здатна переписати історію, виявили археологи при дослідженні кургану епохи бронзи. Фрагменти Сінопської амфори, безумовно, стали одним з найвизначніших відкриттів 2020 року. Про це повідомляється на сторінці спільноти "Мамай-Гора" у Фейсбуці.
Читайте Знай в Google News!
"Сенсація або, як на перший погляд, непримітна знахідка переписує історію. Сьогодні розповідаємо вам про одне з найвизначніших, в науковому сенсі, відкриттів сезону 2020. Про те, як невеличкий фрагмент кераміки може змінити наше уявлення про події, що відбувалися тисячі років тому.", - йдеться у повідомленні.
"Чому знахідки кераміки, а особливо кераміки з клеймами можуть мати величезне значення? Клеймо - печатка, товарний знак - може містити ім’я чиновника, а також майстра, який виготовив амфору, і, відповідно, може надати дуже точне датування. І вже розуміння періоду, коли було виготовлено амфору, дозволяє робити важливі висновки (про наявність населення і конкретних торговельних зв’язків).", - йдеться у повідомленні.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
"В чому ж полягає сенсаційність цих знахідок? Пам’ятаєте, ми в школі вчили, що скіфів після IV ст. до н.е. в Причорномор’ї вже не було? Що з певних причин (можливо екологічних, можливо під натиском інших племен) вони мігрували на південь до Криму та в інші землі? Цікавим є те, що попередні знахідки на Мамай-горі підтримували цю версію. Абсолютна більшість пам’яток скіфського часу тут датуються V-IV ст. до н.е. Клеймо, яке давало найпізніше датування, відноситься або до 285 або до 305 р. до н.е. Після цього, на думку вчених, тут впродовж багатьох десятиліть була порожнеча,"хіатус".", - йдеться у повідомленні спільноти.
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, сюди ще не ступала нога людини — магічна гора Кайлас у Тибеті творить дива. Гору Кайлас, що знаходиться у Тибеті, вважають священною. Такі уявлення про цю вершину є у багатьох релігій світу.
Як повідомляв портал "Знай.uа", давнє "місто драконів" постало з-під землі у Монголії — виявилося столицею величної імперії. На дивовижну та масштабну знахідку натрапили дослідники під час розкопок в Центральній Монголії
Також Знай.uа" писав, несподівана знахідка змусила переглянути історію людства — все було зовсім не так, як вважалося досі