В умовах карантину Україна починає новий навчальний рік із звичного уроку миру. Безумовно, в умовах пандемії є певні правила. Однак День знань - це, перш за все, - свято, яке не обходиться без квітів. Давайте поговоримо про традиції та історію виникнення цього дня. Згадаймо особливості свята. І навчимо вас робити креативний осінній букет.
1 вересня в Україні: карантин - не перешкода
1 вересня - це свято учнів, викладачів, студентів. Це свято хвилююче для всіх: і молодого покоління, і їх батьків. Знання, які ми набуваємо у шкільні та студентські роки, дуже важливі для майбутнього нашої країни.
У 2020-му року 1 вересня прихоиться на вівторок. Після тривалого карантину й літніх канікул багато дітей уже добряче скучили за шкільною лавою та один за одним. Особливо важливий цей день для першокласників.
Для хлопчика чи дівчинки, які уперше відправляються до школи, - це переживання, хвилювання. Сучасні батьки намагаються зробити так, щоб цей день став для дитини радісним.
Адже кожному першокласнику важливо не тільки отримати нові знання й новий досвід, але й радість від першого шкільного дня. А тут ще маски, коронавірус, певні обмеження...
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Урочиста лінійка, напутні слова, вірші, пісні - масштабні заходи до кінця серпня що під забороною. А як буде 1 вересня - досі невідомо. Однак тематичний урок не можна скасувати.
А чи пам'ятаєте ви себе напередодні 1 вересня? І ось сьогодні усе вже зовсім по-іншому. Найбільше українці переживають із приводу занять в умовах карантину: щоб не було уроків онлайн, скорочених занять. А почався звичний навчальний рік.
Уряд обіцяє, що школи закриватимуть тільки у «червоних» зонах, із підвищеною захворюваністю на коронавірус. А у разі поліпшення знову відкривати. Із поділом по зонам ви можете познайомитися на Reachinitiative.maps.
У більшості регіонів країни діти усе ж таки підуть 1 вересня до школи. При цьому варто дотримуватимутися певних правил. Не виключено, що у подальшому навчальний процес змінюватиметься у залежності від епідемситуації.
А поки для дітей будь-якого віку, напевно, найголовніше, щоб учитель почув «звук кожної дитячої струни». Адже якщо кожен викладач і всі батьки будуть із добрим серцем, тоді й наші діти виростуть такими ж.
Відкриваючи разом «навчальну дорогу», головним нашим інструментом повинна стати любов до знань. Прищепити її зможе хороший учитель, що вміє передавати нові знання разом із позитивними емоціями.
Та й кожен батько також повинен намагатися виховувати своїх дітей із позитивом, знаходити та розвивати їх таланти. Давайте оптимістично дивитися у майбутнє. А сьогодні згадаємо: як усе починалося? Коли 1 вересня стало Днем знань? Які традиції та особливості свята? Читайте про святкування цього дня у нас в Україні докладніше.
Історія свята, особливості, традиції
Якщо заглянути у глиб століть, то історія розповість нам наступне. У християнстві вважалося, що колись Ісус Христос уперше звернувся до народу, який був готовий вбирати нові знання із проповіддю, саме 1 вересня.
Через сотні років, за радянських часів, 1 вересня, як єдина дата початку уроків для всіх шкіл, була прийнята у 1935 році. І тільки у червні 1984 року цей день був оголошений всенародним святом. І офіційно став Днем знань.
Урочиста лінійка, букети квітів, урок миру... Заняття у перший навчальний день, як правило, не проводяться. Звучать вірші, пісні, надихаючі промови. У деяких школах проходять концерти. Однак в умовах карантину всього цього, ймовірно не буде - поки невідомо.
У минулі роки діти, вчителі та батьки приходили у День знань на лінійку в вишиванках. Звучав національний гімн. Один із старшокласників садив на плече першокласницю, яка калатала у дзвіночок. Вони проходили коло пошани. Із цього першого дзвінка для школярів і починався новий навчальний рік.
Потім - відкритий урок миру. Спогади про мужність і захисників Вітчизни. А 2-го вересня на учнів чекає уже справжнісінька школа із уроками, оцінками й домашнім завданням.
Крім цього, - радість від зустрічі з однокласниками після літа та тривалого карантину. Обмін враженнями, новинами... І вручення вчителю гарного букета квітів на знак вдячності за їхню працю, старання, прагнення.
Креативний букет для улюбленого вчителя
Якщо ви не знаєте, який незвичайний букет подарувати своїй вчительці, тоді візьміть на озброєння представлені рекомендації. Пропонуємо познайомитися із цікавими ідеями. Дізнайтеся: як скласти оригінальний осінній букет учительці?
Ви можете купити квіти й змайструвати букет своїми руками або замовити готовий. Осінні букети можуть складатися із гладіолусів, соняшників, хризантем, чорнобривців, айстр... Останнім часом модною стала тенденція жовто-блакитної палітри на честь національного прапора країни.
Можна трохи пофантазувати й скласти недорогий гарний букет для вчителя. Наприклад, змайструвати фруктово-ягідний, використовувати осіннє листя. Подарувати букет в коробці, зробити національну композицію, прикрасивши її калиною, соняшниками або колосками.
Який букет подарувати: цукерковий, квітковий або фруктовий, - вирішувати виключно вам. Ви можете подарувати й незвичайні сувенірні квіти. Сьогодні можна виготовити викладачеві практичний подарунок у вигляді квітів. Сподіваємося, представлені ідеї допоможуть вам визначитися.
Найбільш оптимальний варіант, на думки флориста, - це співрозмірний букет по зросту дитини. Він повинен побут неважким для нього. Адже букет для викладача - це, перш за все, знак уваги й поваги до вчителя.
Для тих, хто любить екзотику, можна використовувати гортензію, декоративну зелень. Якщо ви хочете стильний, незвичайний букет, тоді змайструйте оригінальну композицію. Їй перевага полягатиме в тому, що ви зробите букет своїми руками у вигляді соняшника із цукерок.
Основа робиться із пінопласту, картонної трубочки та гофрованого паперу. На коло з пінопласту приклеюються пелюстки. Всередині потрібно закріпити цукерки. Ручку соняшнику можна прикрасити зеленою стрічкою.
Можна також зробити осінній букет із горішків. Працювати потрібно у рукавичках. Нанизати кожен горіх на шпажку. Змайструвати щільну підставу, куди вставлятимуться шпажки. Для цієї мети можна взяти картонну коробочку або якусь ємність. Всередину покласти флористичну губку або пінопласт. Обернути підставу фольгою.
Горіхи сформувати гарними рядами. Прикрасити декоративною зеленню або лавандою. Можна за таким же принципом зробити букет із сухофруктів. Асорті з потрібних сухофруктів викласти по секторам.
Ви можете використовувати курагу, чорнослив, ківі й помело, папайю цукат, канталупу диню. Такий букет буде не тільки смачним, корисним, але й виглядатиме досить оригінально. Здивувати вчителя можна, піднісши і фруктовий букет. Його можна доповнити крейдою, ручками та іншими шкільними предметами.
Можна приготувати не зовсім звичайний букет із маршмеллоу й канцтоварів. Тільки не забудьте під час його приготування одягнути рукавички! Потрібно взяти маршмеллоу різного кольору й різної форми. Нанизати на шпажки. Канцелярські товари упакувати в харчову плівку.
Зафіксувати на шпажках. Викласти кожен елемент каскадом. Кожен ряд повинен йти нижче попереднього. Упакувати у гарний папір. Можна додати до букету зефір, мармелад або цукерки. Тоді вийде гарний повітряний букет. Тільки обов´язково упакуйте його у прозору слюду.
Приємно здивувати вчителя можна феєричним букетом із цукерок. Вам потрібно буде зробити каркас із гофрованого картону. Основу можна прикрасити фетром. Вона повинна бути схожа на збільшений у рази ріжок морозива.
Основу потрібно прикрасити осіннім листям. Можна використовувати декоративне. Приклеїти до основи кольорові олівці. Потім щільними рядами викласти цукерки. Вийде креативний букет до 1 вересня.
Нехай початок навчального року, незважаючи на карантин і всі перипетії, принесе всім тільки позитив! Цікавих подій, завзятості у відкритті нових знань! Прагнень до них і гарного настрою! Нехай кожен шкільний день буде плідним! Підкорення нових вершин і високих результатів!
Фото