Міністр охорони здоров'я Максим Степанов відреагував на інформацію про те, що в одному зі столичних центрів первинної медико-санітарної допомоги забори для ПЛР-тесту проводять через вікно.
Читайте Знай в Google News!
Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів під час брифінгу 8 вересня.
Очільник міністерства наголосив, що тести полімеразної ланцюгової реакції на визначення наявності COVID-19 потрібно проводити в окремому закритому приміщенні. Відповідно будь-які інші умови є неприпустимі.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Неприпустимо в таких умовах брати ПЛР-тест. Є відповідні критерії, щодо приміщень, в яких можуть робити ПЛР-тести, тобто брати забір. Це повинна бути окрема кімната, ні в якому разі не через вікно. Це ті правила, які встановлено в нашій країні", – зазначив глава МОЗ.
Кріт того, в МОЗ пообіцяли провести відповідну перевірку та відреагувати на ситуацію. Також міністр зазначив, що лабораторії не можуть знаходитися в житлових під'їздах та квартирах.
"Лабораторія не може знаходитися в житловому під'їзді будинку. Якщо в один під'їзд заходять мешканці, а також люди, які хочуть здати тест, а на лабораторію переобладнана якась квартира – це неприпустимо. Тільки якщо одразу при проєктуванні планували нежитлове приміщення. Підкреслюю, що з окремим входом та вентиляцією. Тобто, якщо фізично лабораторія знаходиться в будівлі – на першому поверсі, але відразу була пристосована як нежитлове приміщення", – розповів Степанов.
Центр громадського здоров'я створив рекомендації, як підготуватися до проведення тесту та що необхідно для правильного забору матеріалу. Зазначається, що відбирати матеріал для досліджень можуть лише медичні працівники, або представники мобільних бригад.
Вони повинні використовувати такі засоби захисту:
- медична маска або респіратор класу захисту не нижче ніж FFP2;
- захисні окуляри або щиток для обличчя;
- ізоляційний захисний халат та шапочка;
- рукавички.
Для відбору біологічного матеріалу необхідно мати:
- стерильні тампони з дакрону чи віскози або універсальні зонди;
- шпатель;
- транспортний епендорф із середовищем;
- інструмент для маркування біологічного матеріалу;
- направлення на лабораторне тестування;
- пакети для направлення та контейнеру з біологічним матеріалом.
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, Лариса Білозір з групи "Довіра" засвітила у Раді сумочку від бренду Hermès Kelly за $10 тисяч
Як повідомляв портал "Знай.ua", українці отримають пенсії за героїчно загиблих в АТО родичів, у ПФУ розповіли про нарахування
Також "Знай.ua" писав, що донорів крові жорстко каратимуть за обман: чим обернеться подання неправдивої інформації про здоров'я