Про це повідомила адвокат сторони захисту Ірина Одинець.

"Національне антикорупційне бюро без конкурсу протягом 2020 року замовляло приватній ТОВ «експертна група ЕС ЕНД ДІ» Ірини Педь послуги на суму 520 тис.гривень, після чого цій компанії в терміновому порядку було доручено провести експертизу у справі «Роттердам+». Дуже показово, що НАБУ замовленнями в 30-50 тис гривень обходить конкурсну процедуру і замовляє експертизи, дослідження, довідки одному і тому ж приватному експерту і платить за це гроші платників податків», - повідомила адвокат на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Висновок замовленої у Ірини Педь експертизи був представлений детективами НАБУ 2 жовтня. У цьому висновку експерт підтверджує нібито "збитки «від формули» Роттердам+" в раніше озвучуваному НАБУ розмірі – 39,9 млрд грн.

"Давайте поміркуємо, що це за «взаємовигідне співробітництво або чим так завинив експерт». Висновок замовленої у Ірини Педь експертизи був поданий у ВАКС нібито представником Чумака в день його виходу. Напрошується питання, це ж як тісно співпрацює НАБУ, експерт, Чумак, що така оперативність?» ,- зазначила адвокат.

За даними системи ProZorro, офіційно контракт з ТОВ» експертна група ЕС ЕНД ДІ " Ірини Педь був оприлюднений на ProZorro 2 жовтня через 35 хвилин, після того як представниками НАБУ було оголошено про таку експертизу в суді.

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Нагадаємо, справу " Роттердам»" закрито 27 серпня 2020 р.через відсутність у ньому складу злочину. За 3,5 роки детективи НАБУ не змогли знайти будь-яких доказів шкоди від формули.

4 державних науково-дослідних інститути, 10 українських та міжнародних експертних установ підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули «Роттердам+».

11 серпня 2020 р.відсутність будь-яких збитків від формули підтвердила фінальна комплексна експертиза СБУ, після чого прокурор і постановив закрити справу.

Це рішення прокурора підтвердив офіс Генерального прокурора, а також Вищий антикорупційний суд, який 24 вересня визнав рішення про закриття справи повністю законним і обґрунтованим.

Через місяць після закриття справи і підтвердження цього рішення вищим Антикорупційним судом, НАБУ повідомило про отримання якоїсь експертизи від приватної особи, яка нібито підтверджує 40 млрд грн "збитків" від дії формули.

Адвокати сторони захисту повідомили про фальсифікацію матеріалів вже закритого розслідування заднім числом і звернулися до ДБР.