Прем'єр-міністр Фінляндії дозволить 16-річній дівчині на один день зайняти своє місце.

Фінський уряд погодився змінити очільницю на день у межах програми Girls Takeover, присвяченої Міжнародному дню дівчат ООН, який відзначають 11 жовтня. Про це повідомили на сайті уряду.

Минулого року в рамках програми Girls Takeover майже дві тисячі дівчат з понад 60 країн також на день стали лідерками. Цьогорічною темою програми став вплив технологій на ґендерну рівність.

У крісло прем'єра у Фінляндії сяде 16-річна школярка та активістка Ааві Мурто. "Зміна" очільниці уряду відбудеться 7 жовтня. Протягом цього дня Ааві Мурто зустрінеться з міністром з розвитку співробітництва і зовнішньої торгівлі, канцлером юстиції та членом парламенту. З ними вона обговорить проблему доступу дівчат із вразливих груп до технологій.

Прем'єр Фінляндії Санна Марін та її "заступниця" Ааві Мурто

Популярні новини зараз

Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот

"Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон

У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося

В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись

Показати ще

“Доступ дівчаток до технологій – важлива проблема глобальної рівності, до якої необхідно поставитися серйозно”, – каже Мурто.

Розрив між статями в ІТ-сфері особливо видно, якщо порівняти частку жінок і чоловіків, які працюють розробниками технологій, зазначила дівчина.

Відомо, що в жінок та чоловіків, згідно з дослідженнями ЮНЕСКО, з дитинства закладені різні можливості для подальшого успіху в житті. Так, 15 млн дівчаток у світі не мають навіть змоги навчитися читати й писати в початковій школі, через що із 750 млн дорослих, які не вміють читати, дві третини становлять жінки.

Також, згідно з даними Організації економічного співробітництва та розвитку, менш ніж половина жінок у світі мають доступ до інтернету, водночас серед чоловіків ця цифра сягає 51%.

В Україні жінок в ІТ-сфері наразі лише 24%, третина з них працює на “молодших” позиціях, і тільки 12% – як досвідчені спеціалістки, що вдвічі менше, ніж чоловіків.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, експерти вказали на гендерну нерівність в Україні

Як повідомляв портал Знай.ua, вчені з'ясували, як сексизм впливає на жіноче здоров'я

Також Знай.ua писав, ″слуги народу″ збираються подолати гендерні стереотипи в Україні.