Українська вчена отримала у США престижну нагороду MacArthur Award.
Науковиця з України Поліна Лішко, яка працює в університеті Берклі в Каліфорнії, отримала цьогорічну стипендію від фундації Джона та Кетрін МакАртурів - MacArthur, яку ще називають "стипендією для генїв". Про це повідомляє "Голос Америки".
Поліна Лішко отримає 625 тисяч доларів для фінансування її наукових досліджень протягом наступних п’яти років.
Українка здобула славу у США за винаходи у репродуктивній біології та сферах, які можуть продовжити тривалість життя.
Як зазначає видання, на стипендію MacArthur неможливо податися – комісія сама обирає кандидатів. Українка – одна з 26 осіб, які отримали "стипендію для геніїв" цього року.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
"Стипендія MacArthur змінює життя. Психологічно, це величезний поштовх - не лише для мене, але й для команди теж, тому що це демонструє визнання важливості репродуктивної фізіології", - сказала Лішко в коментарі університетському виданню.
А ось з назвою премії від фонду МакАртурів - "премія для геніїв" - Поліна Лішко не згодна.
"У всіх, хто працює в науці, дуже великий розумовий потенціал. Тим не менш, занадто зарозуміло говорити, що ми генії; кожна людина в певному сенсі геній", - вважає українка.
Науковиця працює разом зі своїм чоловіком Юрієм Кірічком. Вони обоє закінчили Інституту фізіології імені Богомольця в Києві, а згодом перебрались працювати до США. Нині подружжя посідає значне місце в сучасній американській науці - Юрій шукає секрет довголіття, Поліна працює над створенням радикально нового засобу контрацепції.
Подружжя говорить, що їм подобається, як американські університети дають можливість поєднувати роботу над теоретичними дослідженнями з прикладною наукою. На їхній погляд, це дало їм можливість розвинути власний науковий потенціал та зробити внесок у світову науку.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, українська письменниця і вчена Галина Яценко отримала премію від популярного німецького журналу "SPIEGELUNGEN".
Як повідомляв портал Знай.ua, українка вирішила загадку, над якою 400 років ламали голову всі вчені
Також Знай.ua писав, геніальну школярку з Ужгорода заберуть в Китай.