Іноді власники земельних соток чи гектарів мають державний акт на ділянку старого зразка, тому коректні відомості про їхні землеволодіння досі не відображені у Державному земельному кадастрі.
У Міністерстві юстиції України нагадують, що згідно із законодавством, в Україні формування земельних ділянок фіксується в Державному земельному кадастрі, а оформлення прав на земельні ділянки – у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. І лише після внесення відомостей про земельну ділянку до обох баз даних ви можете спати спокійно.
"Належне оформлення документів, які підтверджують право власності або інше речове право на земельну ділянку, і внесення таких відомостей до Державного реєстру прав допоможе захистити вашу власність від шахрайських дій", - застерігають в Мінюсті.
В Міністерства юстиції України підготували інструкцію, як здійснити державну реєстрацію земельної ділянки за 3 кроки.
Перш за все, земельній ділянці необхідно присвоїти кадастровий номер. Це, так би мовити, ідентифікаційний код землі, без наявності якого сьогодні не можливо провести будь-які юридичні операції з ділянкою.
Правила бронювання від мобілізації посилили: українцям загрожують масові скорочення
2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
У Мін'юсті наголошують, що державні акти на землю старого зразка є дійсними, тобто наразі держава їх визнає, але зараз головною умовою для офіціалізації статусу власника землі є присвоєння ділянці кадастрового номера, а запорукою захисту майна від шахрайських оборудок — оцифрування відповідних відомостей: внесення їх до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.