Колишня в.о міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила, чи може мати Covid-19 серйозні наслідки для вагітних жінок та їхніх немовлят.
Читайте Знай в Google News!
У своєму дописі на особистій фейсбук-сторінці Уляна Супрун наводить дані, отримані дослідниками з Бірмінгемського університету та Американської академії педіатрів та Американського коледжу акушерів та гінекологів.
"Щодня дані доповнюються, але з наявних даних, видно, що всі матері з COVID-19 живі, їхні діти також, а серйозних патологій немає. Це на даному етапі відрізняє вірус SARS-CoV-2 від грипу, що точно становить загрозу для плоду. Наприклад, під час пандемії грипу H1N1 вагітні жінки склали 5% від усіх смертей, хвороба у 7 разів збільшувала ризики потрапити у відділення інтенсивної терапії.", - написала Супрун.
Телефон у ліжку - пряма дорога до могили: чим небезпечний смартфон поруч із вами під час сну
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"Але загалом наявні дані свідчать про те, що SARS-CoV-2 трапляється досить рідко у немовлят. Є дані, що приблизно 2-5% немовлят, народжених від жінок з COVID-19, мали позитивні результати тесту протягом перших 24-96 годин після народження (це дані з Perinatal COVID-19 Registry, який вміщує понад 3 тисячі кейсів).", - пояснила вона.
"Наявні дані вказують, що все ж навряд. І грудне вигодовування не забороняється. В одному з досліджень знайшли РНК вірусу в зразку грудного молока матері. Але вірус не зміг розмножуватися та спричинити інфекцію у немовляти, що знаходиться на грудному вигодовуванні. Загалом на цей час "життєздатного" вірусу в грудному молоці, який потенційно може передаватися до дитини, не виявлено. Тому мамам з підозрою чи з COVID-19 не рекомендують відмовлятися від грудного вигодовування, та проводити його з дотриманням заходів безпеки — в масці та з ретельною гігієною рук.", - пояснила вона.
"Коротка відповідь — ні. Початкові настанови рекомендували тимчасове відокремлення новонароджених від інфікованих матерів. Але нові показують, що ймовірність мати позитивний ПЛР була фактично однаковою серед малюків, які були відокремлені від мам, і тих, хто залишався з інфікованою матір'ю з дотримання усіх заходів безпеки (маски, дотримання дистанції, коли це можливо, гігієна рук). Про захворювання на COVID-19 немовлят після виписки з лікарні повідомлень наразі немає.", - заспокоїла батьків Супрун.
"Мами з підозрою або підтвердженим COVID-19 можуть почуватися незручно з розумінням того, що можуть інфікувати своє немовля. Тому в ідеалі кожна мати та її лікарі мають обговорити, чи хотіла б вона, аби немовля ізолювали чи ні. Утім, мамам важливо зважати, що контакт з дитиною в перші дні життя має низку переваг — як-от прискорює адаптацію дитини до навколишнього середовища, підвищує імунітет, покращує та налагоджує грудне вигодовування, сприяє більш інтенсивному емоційному та психологічному розвитку та зв’язку. Тому рішення про ізоляцію варто обговорити з лікарями.", - пояснила вона.
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, вступна кампанія: на яких спеціальностях вимагають ЗНО з української мови та літератури
Як повідомляв портал "Знай.ua", Порошенко назвав опитування Зеленського непотребом: "Зіпсували настрій"
Також "Знай.ua" писав, Укрзалізниця припиняє продаж квитків у "червоній" зоні: перелік напрямків