Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що може бути підставою для закриття лікарняного пацієнтам, які перемогли коронавірус.
Читайте Знай в Google News!
На брифінгу Ляшко заявив, що це може статися з кількох причин, які вказуються в документах МОЗ.
"Велика кількість керівників підприємств чомусь не допускають людей на роботу після того, як лікар закрив їм лікарняний. Вони вимагають негативного тесту ПЛР. Це суперечить чинному законодавству", - зазначив він.
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Так, підставами для закриття лікарняного є:
- Минуло 10 днів з першого дня симптомів. І протягом цих 10 днів є три дні, коли відсутні симптоми. Це підстава для сімейного лікаря перевести хворого в категорію тих, хто одужав і закрити лікарняний.
- Минуло 10 днів з моменту отримання позитивного результату тесту, проведеного методом ПЛР, і протягом цих 10 днів є три дні, коли у людини відсутні симптоми. І це також підстава закрити лікарняний.
- Отримання пацієнтом негативного ПЛР-тесту на коронавірус.
"Тому при закритті лікарняного не повинно бути жодного булінгу, і ми можемо спокійно допускати в колектив людей, які перехворіли. Є науково доведені дані, є рекомендації ВООЗ, і є стандарт МОЗ, які свідчать, що якщо хоч один з озвучених критеріїв дотримано, то людина не може інфікувати оточуючих", – додав санітарний лікар.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадавши, червоний карантин в Україні: Ляшко розповів, як зміниться робота шкіл і дитсадків.
Як повідомляв портал Знай.uа, українцям показали напівпорожню Верховну Раду.
Також портал Знай.uа писав, що незважаючи на зростання захворюваності коронавірусом, в Україні поки не планують зупиняти громадський транспорт.